Szabadnap!

Videó: Közel tízezren vettek részt a Balatonátúszáson

idén is népszerű volt a tóátúszó tömegsport verseny

2020. augusztus 06. - szabadnap

Össszesen 8907 induló vágott bele idén a Balaton átúszásába. A 38. Lidl Balatonátúszáson 8907-en indultak összesen, többségük a hoszabb, 5,2 km távon, míg a rövidebb, 2,6 km távon mintegy ezren indultak. A versenyzők több, mint négy órán kerersztül vonultak a rajthoz. Az idei verseny legjobbja Rasovszky Kristóf válogatott úszó volt. A nyíltvízi úszás világ- és Európa-bajnoka pályacsúccsal, 0:57:00-es időeredménnyel nyerte a versenyt. A nők versenyét Olasz Anna nyerte, akinek 1:01:37-es ideje mindössze 39 másodperccel marad el Risztov Éva pályacsúcsától.

Tetszett? Kövess minket Facebookon és iratkozz fel a YouTube-on is!